חיפוש
אודותינו רגעים חשובים בחיים
!קלי איתך

שאלות ותשובות

תיקי השקעות וחיסכון

+

מהי פוליסה פיננסית?

פוליסה פיננסית הינה תכנית המיועדת לחיסכון והשקעה לטווחי זמן שונים, המיועדת לחוסך המעוניין בחיסכון שוטף בהוראת קבע לילדים/ נכדים או לכל מטרה, ו/או להשקעת סכומים חד פעמיים ובעיקר למי שרוצים לשמור על נזילות גבוהה וחוסר תלות בסגירת הכספים לתקופות ארוכות.

+

ממה מורכבת הפוליסה הפיננסית?

התכנית מהווה אלטרנטיבה מצוינת לפיקדונות בנקאים ולהשקעה בקרנות נאמנות. התוכנית מורכבת ממגוון מסלולי השקעה מנוהלים, ברמות סיכון שונות, המאפשרים להצטרף לעולם ההשקעות בכל סכום השקעה. המסלולים מנוהלים ע"י מערך ההשקעות והמחקר של חברות הביטוח הגדולות בישראל (הראל,מגדל,כלל,מנורה והפניקס).

+

מדוע שלא אסגור את הכסף בתוכנית חסכון של בנק?

ראשית, יש לזכור כי לא קיימת השקעה נטולת סיכון לחלוטין. עליך לשקול מהן התשואות שאתה מצפה לראות, באיזו דרגת נזילות אתה מעוניין, מהי רמת החשיפה שלך למטבע וכיצד אתה מגן על שחיקת כספך מפני אינפלציה.

+

מהן האפשרויות העומדות בפני ההורים לחסוך לילדים?

פוליסת חיסכון בחברת ביטוח מאחר ומדובר בחיסכון המבוסס על הפקדה חודשית של סכום קטן יחסית, חיסכון באמצעות פוליסת חיסכון תהיה רלוונטית יותר, הן בתשואה המושגת והן ברמת הנזילות. תוכניות חיסכון אלה מאפשרות לבחור את רמת הסיכון הרצויה ואיננה סגורה לתקופה מוגדרת. ניתן למשוך את הכספים בכל עת ללא קנסות. תוכנית חיסכון בבנק ריבית נמוכה יחסית לזו שהיינו מקבלים באפיקי חיסכון אחרים. כמו כן, לתוכניות חיסכון בבנק רמת נזילות נמוכה, דבר אשר יכול להיחשב מצד אחד כיתרון כיוון שכך אין פיתוי למשוך את הכסף שלא למטרה שהוגדרה עבורו, אך מצד שני חוסר הנזילות יכולה להיחשב כחיסרון כאשר יש צורך אמיתי למשוך את הכסף שלא בתחנת הזמן שנקבעה מראש והדבר כרוך בקנס שעלול לשחוק את כל הרווח שהשיגה התוכנית.

+

האם שינוי תמהיל מסלולי השקעה במהלך תקופת החיסכון יגרמו לחיוב חשבוני בתשלומי מס?

לא. מעבר בין מסלולי השקעה אינו כדין משיכה ולפיכך במעמד ההעברה לא יחויב החשבון במס, המעבר הינו חופשי ואינו כרוך בעלויות כלשהן. האם במשיכת כספי חיסכון לפני מועד תום תקופה אחויב בקנסות משיכה? בפוליסה פיננסית אין קנסות משיכה. יחד עם זאת, בקשות משיכה לעצמאים/שכירים תתבצע לפי תקנות קופות גמל .

לקבלת פרטים
ללא התחייבות
מעודכנים בכל
השינויים הפנסיוניים?
רשמו אותי לקבלת עדכונים במייל
:כדאי לקרוא גם על
ביטוח חיים
קופות גמל
קרנות השתלמות
ליווי מקצועי ואישי
לפני פרישה
יש כמה דברים חשובים שאתם חייבים לדעת התקשרו עכשיו
טלפון
6367111
03
חיסכון פנסיוני
גמל והשתלמות
תיקי השקעות וחיסכון
בריאות וסיעוד