חיפוש
אודותינו רגעים חשובים בחיים
!קלי איתך

רכישת בית, לקיחת משכנתא, מיחזור משכנתא

בנק ישראל הוריד את הריבית ועכשיו זה הזמן לחשוב על המשכנתא. מיחזור משכנתא או לקיחת משכנתא חדשה יכולים לחסוך לכם הרבה כסף

בנק ישראל הוריד את הריבית

הורדת הריבית על ידי בנק ישראל מובילה להורדת ריבית המשכנתאות.
אין ספק שזו הזדמנות למחזר את המשכנתה, לקצר את תקופת ההחזר, לחסוך הרבה כסף ודאוג שבעתיד גם כאשר ריבית המשכנתאות תעלה, אתם תמשיכו ליהנות מהריבית הנמוכה הקיימת היום.
יש לציין כי ההשפעה של הורדת הריבית אינה ישירה ואינה מיידית ואף לא תמיד תשפיע על כל מסלולי המשכנתא אך כן ניתן לראות התאמה ובהחלט ניתן לומר כי כאשר ריבית בנק ישראל כל כך נמוכה גם הריבית למשכנתאות נמוכה מאוד ונוטלי המשכנתאות יכולים ליהנות מכך.

משכנתא חדשה

מסלולי המשכנתא נחלקים למסלולים קבועים ולמסלולים משתנים, ההבדל בינהם הוא רמת הוודאות של הריבית. במסלולים הקבועים ניתן לקבע את שיעור הריבית לתקופה ידועה מראש (בין שנה ל-30 שנים בהתאם למסלול) ואילו במסלולים המשתנים הריבית מתעדכנת מידי פעם בהתאם לריבית בשוק. הלוואת משכנתא תהיה בדרך כלל מורכבת ממספר מסלולים בעלי רמת וודאות שונה, אך העיקרון המנחה בתקופה הנוכחית הוא לנסות ולשלב חלק גדול ככל האפשר במסלולים קבועים אשר מבטיחים כי גם כאשר ריבית המשכנתאות תעלה - אתם תמשיכו ליהנות מהריבית הנמוכה הקיימת היום.

מיחזור משכנתא קיימת

כאמור, ריבית בנק ישראל נמצאת בשפל של כל הזמנים. נתון זה כל כך קיצוני וכל כך משמעותי שהוא מצדיק מחשבה ובחינה של מיחזור מכל מי שיש לו משכנתא. 
מיחזור משכנתא הוא מהלך שבו מסולקת למעשה המשכנתא הישנה ונלקחת במקומה משכנתא חדשה בתנאים הקיימים היום וכך למעשה ניתן לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים. יש לציין כי להורדת הריבית יש השפעה מיידית גם על המשכנתאות הקיימות.  כפי שציינו קודם, במסלולים המשתנים הריבית משתנה מידי פעם בהתאם לריבית בשוק ועל כן בחלקים אלה הריבית החדשה מתעדכנת וניתן לראות ירידה מיידית בהחזר החודשי (כך למשל במסלול הפריים אשר מתעדכן אחת לחודש).

איך ממחזרים משכנתא?

מיחזור משכנתא הוא מהלך אשר יש בו פוטנציאל חיסכון מאוד משמעותי, במיוחד בתקופה זו, אך הבחינה של הכדאיות למיחזור היא בחינה שנעשית באופן פרטני לכל משכנתה ותוצאותיה תלויות במבנה ההלוואה הקיימת, בקנסות יציאה במידה ויש ובצרכים הנוכחיים של הלווים.
במקרים רבים ניתן יהיה למחזר את ההלוואה ולקצר תקופה משמעותית ולהישאר באותו החזר חודשי ואילו במקרים אחרים ניתן יהיה להקטין את ההחזר החודשי מבלי להאריך את התקופה - ההחלטה תתקבל על בסיס בחינה מעמיקה של צורכי הלווים ושל מאפייני ההלוואה הקיימת.

מיחזור משכנתא קיימת ונטילת משכנתא חדשה הם שני נושאים שניתן לכתוב עליהם עוד שורות רבות הנוגעות למבנה ההלוואה, לחשיפה לסיכונים עתידיים, לניהול התקציב המשפחתי, למהלך הבירוקרטי שיש לעבור ולמשא ומתן שיש לנהל מול הבנקים. אך אין ספק כי זוהי ההזדמנות לקחת את הזמן ולבחון את האפשרויות באופן מעמיק ולמצוא את הדרך הטובה ביותר לנצל את סביבת הריביות ההסטורית הזו.

נכתב על ידי גיא שפרינגר, מנכ"ל משותף Prime ניהול משכנתאות. 

בלעדי ללקוחות קבוצת קלי פגישת ייעוץ חינם! הייעוץ ניתן ע"י חברת Prime ניהול משכנתאות, החברה המובילה התחומה בישראל, לקבלת ההטבה צרו קשר עם מוקד קבוצת קלי בטלפון: 03-6367111 שלוחה 2. 

לקבלת פרטים
ללא התחייבות
מעודכנים בכל
השינויים הפנסיוניים?
רשמו אותי לקבלת עדכונים במייל
:כדאי לקרוא גם על
ביטוח חיים
קופות גמל
קרנות השתלמות
ליווי מקצועי ואישי
לפני פרישה
יש כמה דברים חשובים שאתם חייבים לדעת התקשרו עכשיו
טלפון
6367129
03
על אודות קבוצת קלי
סט הערכים של קבוצת קלי
דירקטוריון קבוצת קלי
הנהלת הקבוצה
בין לקוחותינו
מכתבי הערכה / המלצות
כתבות ומאמרים
פעילות למען לקהילה
דרושים
גילוי נאות
תנאי שימוש