חיפוש
אודותינו רגעים חשובים בחיים
!קלי איתך

ביטוח אובדן כושר עבודה

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה?
כיסוי ביטוחי המבטיח פיצוי חודשי במקרה שאיבדתם את הכושר לעבוד עקב מחלה או תאונה. הפוליסות המקובלות לאובדן כושר עבודה, נותנות כיסוי ביטוחי בשיעור של 75% הנחשב כאובדן כושר עבודה מלא.
הפיצוי ישולם לאחר תום תקופת ההמתנה על פי תנאי הפוליסה וכל עוד אינכם כשירים לחזור לעבודתכם, לכל המאוחר עד תום תקופת הביטוח.

מהי תקופת ההשתתפות העצמית בביטוח אובדן כושר עבודה?
תקופת ההשתתפות העצמית נקראת תקופת המתנה והיא התקופה הראשונה לאובדן כושר העבודה שאינה מבוטחת לפי הפוליסה. תקופה זאת משתנה לפי כל פוליסה ספציפית שיכולה להיות ימים אחדים (בדרך כלל בין 8 ל-14 יום בביטוח תאונות אישיות) או שלושה חודשים כמקובל בביטוח אובדן כושר בסיסי לפי הפוליסה לביטוח חיים, כאשר כמעט בכל המקרים ניתן להקטין את תקופת ההמתנה בביטוח חיים תמורת תוספת תשלום או ברכישת אובדן כושר עבודה לפי הפוליסה לביטוח תאונות אישיות למשך תקופה של שלושה חודשים. תקופת ההמתנה של שלושה חודשים נובעת מהוראות חוק דמי מחלה. 

פרנצ'יזה
בחלק מהפוליסות ניתן למצוא במקום תקופת המתנה רגילה מנגנון של "סף פיצוי" שנקרא גם פרנצ'יזה ולפיו מתבטלת ההשתתפות העצמית, כאשר אובדן כושר העבודה עולה על התקופה שקבועה כהשתתפות עצמית בפוליסה. למשל, אם נקבעה תקופה של שבועיים כפרנצ'יזה הרי שאין המבוטח/ת מקבל/ת תגמולי ביטוח פחות מתקופה זו (למשל שבוע). אולם כאשר תקופת אי הכושר עולה על התקופה שנקבעה (לדוגמה חודשיים), המבוטח/ת מקבל/ת את מלוא תגמולי הביטוח בשל אותה תקופה ללא ניכוי של השתתפות עצמית בכלל.

לקבלת הצעת מחיר אנא השאירו פרטים:
לקבלת פרטים
ללא התחייבות
מעודכנים בכל
השינויים הפנסיוניים?
רשמו אותי לקבלת עדכונים במייל
:כדאי לקרוא גם על
ביטוח חיים
קופות גמל
קרנות השתלמות
ליווי מקצועי ואישי
לפני פרישה
יש כמה דברים חשובים שאתם חייבים לדעת התקשרו עכשיו
טלפון
6367111
03
מה זה ביטוח מנהלים?
מהי קרן פנסיה?
ביטוח חיים
ביטוח אובדן כושר עבודה
חיסכון פנסיוני - מאמרים מקצועיים וסקירות
חלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו
שאלות ותשובות
מילון מונחים