חיפוש
אודותינו רגעים חשובים בחיים
!קלי איתך

המדריך לבחירת מנהל תיק

בחירת מנהל תיקים מקצועי לניהול הכספים שלנו היא בהחלט בחירה לא פשוטה. קיבצנו למענכם מספר קריטריונים ודגשים שיעזרו לכם בבחירה הנכונה.

איך לבחור מנהל תיק?

רמת סיכון - על הלקוח לבחור את רמת הסיכון הרצויה עבורו בתיק ההשקעות. לרוב קיימת נטייה לייחס את רמת הסיכון בתיק ההשקעות רק לרכיב המנייתי, אך חשוב להבין מהי רמת הסיכון שמנהל התיק לוקח גם בחלק הסולידי, מכיוון שקיימות איגרות חוב שהן מסוכנות יותר ממניות. לפיכך, יש לוודא כי התיק מנוהל בפיזור מרבי במטרה להקטין את מידת הסיכון, תוך שימת דגש על גיוון התיק וחשיפה לחברות ולשווקים המובילים בעולם.

ניהול מקצועי, ניסיון וותק - בשוק ההון הניסיון האישי והוותק של מנהל התיקים הינו בעל חשיבות רבה. לפיכך, תמיד חשוב לברר ולבדוק מיהו מנהל התיק האישי שלך. רצוי שהניסיון והוותק של מנהלי ההשקעות/המשווקים בחברה יהיה רב. יש לוודא כי אותו צוות שהשיג את ביצועי העבר הטובים עדיין נמצא בחברה ואם לא, להתעניין בשינויים הפרסונליים שבוצעו.

ביצועים - יש לבחון את ביצועי מנהל התיק לאורך זמן ארוך ולא להסתנוור מביצועים יוצאי דופן, לחיוב או לשלילה, בטווח הקצר. חשוב להסתכל כיצד בית ההשקעות התנהל בעיתות של משבר ושפל. האם התשואות שלו היו נמוכות או גבוהות יותר מתשואות השוק באותה עת? אך יש להבין גם שביצועי העבר הם ביצועי עבר ואינם מבטיחים לנו דבר לגבי העתיד.

שקיפות - חייבת להיות שקיפות מוחלטת בפעילות בית השקעות אמין. כיצד מתנהל בית ההשקעות, מבחינת מדיניות ההשקעות, האסטרטגיה שעומדת מאחורי רכישה או מכירה של ניירות ערך, וגם בהיבט הטכני כיצד מבוצעות הקניות והמכירות של הניירות. כמו כן, רצוי לבדוק האם בכל רגע נתון הלקוח יכול להתבונן על התיק באמצעות אתר האינטרנט ומהי תדירות קבלת הדיווח על הנעשה בתיק מטעם בית ההשקעות.

יחס ושירות - חברה רצינית שמה בראש מעייניה את חשיבות הקשר עם הלקוחות שלה, תוך מתן תשומת לב לשירות ויחס אישי לכל לקוח באשר הוא. חשוב לוודא שלאחר ההתקשרות בין הלקוח למנהל התיקים יהיה מענה ראוי לפניותיו של הלקוח בכל נושא. בין אם זהו איש קשר קבוע אשר עומד לרשותו, ובין אם זו מחלקת קשרי לקוחות שנותנת מענה לכל צרכי הלקוח.

עלויות - יש לבדוק את כל העלויות הקיימות עבור ניהול התיק. חשוב לשאול את כל השאלות האפשריות על מנת למנוע אי הבנה מאוחר יותר. העלויות הקיימות הן: דמי הניהול, עלות קניה/מכירה ודמי שמירה הנגבים בניהול התיק. שימו לב - לעיתים רכיב דמי הניהול מקבל את מירב החשיבות במערכת השיקולים לבחירת מנהל התיק - יש לזכור שרכיב זה אינו החשוב ביותר.

לקבלת הצעת מחיר אנא השאירו פרטים:
לקבלת פרטים
ללא התחייבות
מעודכנים בכל
השינויים הפנסיוניים?
רשמו אותי לקבלת עדכונים במייל
:כדאי לקרוא גם על
ביטוח חיים
קופות גמל
קרנות השתלמות
ליווי מקצועי ואישי
לפני פרישה
יש כמה דברים חשובים שאתם חייבים לדעת התקשרו עכשיו
טלפון
6367111
03
תיקי השקעות
חיסכון פיננסי
בתי השקעות
שאלות ותשובות
מילון מונחים