חיפוש
אודותינו רגעים חשובים בחיים
!קלי איתך

טופס 161ד הוא לא רק מילוי טופס, אלא טומן בחובו משמעויות רבות

החל משנת 2014, כל מי שמגיע לגיל הזכאות (גיל פרישה על פי  החוק או גיל קבלת הפנסיה – המאוחר מביניהם), נדרש למלא טופס 161ד ולהגישו לפקיד השומה באזור מגוריו.

כל פורש אשר הגיע לגיל הפרישה או חצה אותו, אשר מגיע לפקיד שומה ומדווח לפקיד השומה על קבלת פנסיה חודשית, יידרש למלא ולמסור גם טופס 161ד. גם כאשר רק פונה לצורך תיאום מס על הכנסה מפנסיה.

לצורך מילוי טופס 161 ד' נדרש מידע רב למסור לפקיד שומה אשר משפיע על הזכאות לפטור:

 • מסירת כל הפרטים הדרושים לפקיד השומה לחישוב הזכאות לפטור ממס על הפנסיה ולחישוב הזכאות לפטור ממס על היוון הפנסיה.
 • מסירת מידע לפקיד שומה על מועדי התשלום וסכומי הפיצויים הפטורים ממס שקיבל הפורש במהלך התקופה הרלבנטית המוגדרת בחוק ואסמכתאות לסכומי המענק.
 • מסירת מידע לפקיד השומה בדבר היוון קצבה פטור ממס אשר בוצע בעבר ותקופת ההיוון שלו החלה לפני גיל הזכאות כהגדרתו בחוק ומסתיימת לאחר גיל הזכאות כהגדרתו בחוק .
 • מסירת הודעה מפורטת לפקיד השומה על המשך עבודה אצל מעסיק (עבודה כשכיר). מידע זה חשוב לגבי פורש אשר במקביל לקבלת הפנסיה, ממשיך לעבוד לאחר גיל הזכאות כהגדרתו בחוק, אצל מעסיק, אשר החל לעבוד אצלו, בטרם הגיע לגיל הזכאות. מסירת הפרטים הנ"ל, בין היתר, הינה הצהרה על כוונה או אי כוונה למשוך בעתיד, במועד הפרישה המוחלטת מעבודה, מענקי פרישה ופיצויים, בפטור ממס, המיוחסים גם לשנים שקדמו לגיל הזכאות. מידע זה דרוש לפקיד השומה על מנת להביא בחשבון נתונים אלו, במסגרת חישוב הזכאות לפטור ממס על הפנסיה ו/או היוון הפטור על הפנסיה .
 • מסירת הודעה לפקיד השומה, על ידי מי שזכאי לכך, על בחירתו בחישוב הזכאות לפטור ממס על הפנסיה לפי נוסחת השילוב. (החוק שקדם לתיקון 190 -לפני 2012 ).
 • מסירת הנחיות לפקיד השומה באיזה דרך לנצל את  ההגדלות בפטור על הפנסיה שיהיו בעתיד. בין השנים 2015-2025 צפויות הגדלות בשיעור הפטור על הפנסיה.  האם לנצל את הגדלת שיעור הפטור על הפנסיה:
  • לטובת הפנסיה החודשית המשולמת לפורש
  • לטובת היוון הפטור על הפנסיה
  • הן לטובת הפנסיה החודשית והן לטובת היוון הפטור על הפנסיה – ביחס זהה לזה שנקבע בבקשה הנוכחית.

לצורך מילוי נכון של הטופס ואם ברצונכם להבטיח לכם שפקיד השומה לא ימציא אישורים שגויים, אנו ממליצים לפנות למומחים בתכנון פרישה של "קבוצת קלי" אשר יבחנו את התמונה הכוללת ויסייעו לכם לקבל את ההחלטות הנכונות והמתאימות לכם, ובהתאם ימלאו עבורכם את טופס 161ד

 לצפייה בהמלצות של לקוחות לחצו כאן >>

להרשמה לקבלת פרטים נוספים ללא התחייבות לחצו כאן >>

 או השאירו פרטים בתיבת ההרשמה בתחתית העמוד

לקבלת הצעת מחיר אנא השאירו פרטים:
לקבלת פרטים
ללא התחייבות
מעודכנים בכל
השינויים הפנסיוניים?
רשמו אותי לקבלת עדכונים במייל
:כדאי לקרוא גם על
ביטוח חיים
קופות גמל
קרנות השתלמות
ליווי מקצועי ואישי
לפני פרישה
יש כמה דברים חשובים שאתם חייבים לדעת התקשרו עכשיו
טלפון
6367111
03
תכנון פרישה
קרנות פנסיה ותיקות
גירושים וחלוקת חיסכון