חיפוש
אודותינו רגעים חשובים בחיים
!קלי איתך

מסלולי השקעה בחיסכון פיננסי

באפשרות החוסך לקבוע כיצד ינוהל כספו ואף לשנות את מסלול ההשקעה מספר פעמים בשנה ללא עלות.

ועדת ההשקעות של "קבוצת קלי" חילקה את כל הפוליסות למסלולי השקעה על פי רמת סיכון משוקללת, זאת כדי להתאים את ההשקעה לציפיות הלקוח ולצרכיו. בחירה של מסלול ההשקעה, כלומר אחוז הנכסים המסוכנים המוחזק בפועל במוצר, הינו המרכיב הראשון בתהליך ההשוואה.

באופן כללי ניתן לחלק את מסלולי ההשקעה ל–5 סוגים, על פי רמות הסיכון מהנמוך לגבוה:

מסלול ממשלתי ללא מניות אחזקה של למעלה מ-90% אג"חים ממשלתיים
מסלול זה מתאים למי שבכוונתו להשקיע את הסכומים לזמן קצר (עד שנה). מטבע הדברים מסלול זה מניב תשואות נמוכות יותר לאורך זמן אך בסיכון נמוך יותר.

מסלול  הגנתי – אחזקה של  20%-5% בנכסי סיכון
המסלול מתאים למשקיע שאינו חש בנוח עם סיכון מוגבר (לקוחות שונאי סיכון). השקעת הכספים מיועדת לטווח של שנה עד שנתיים. מסלול זה מתאים לאוכלוסיה המעוניינת לשמור על הערך הריאלי של הכספים.

מסלול  מאוזן – אחזקה של 40%-20% בנכסי סיכון 
המסלול מתאים למשקיע הממוצע המעוניין בתשואה בינונית לעומת סיכון בינוני. השקעת הכספים מיועדת לטווחים של בין שנתיים עד חמש שנים ומעלה. מסלול זה מתאים למרבית האוכלוסייה. חשוב להדגיש כי יש לבחון את הנכסים בפועל שכן יש הבדל בין אחוז אחזקה של 10% במניות לעומת 30%.

מסלול  אקטיבי – אחזקה של 40%- 60% בנכסי סיכון  
המסלול מתאים, לאלה המבקשים להגדיל סיכון באופן מבוקר ולאלה המבקשים להשקיע את הסכומים לטווח הבינוני-ארוך (10-5 שנים) או שברשותם הון נזיל גדול והם מבקשים להגדיל את החלק המנייתי בקופות הגמל על חשבון השקעות נזילות אחרות, לאור הפטור ממס רווחי הון החל על אפיק זה.

מסלול נועז – אחזקה של 50% מניות ומעלה
מסלול זה מתאים למשקיעים לטווח ארוך מאוד למעלה מ-10 שנים וכן לאוהבי סיכון. נדגיש כי אחוז מניות גבוה מהווה השקעה מסוכנת ובטווח הארוך ההשקעה עשויה לסבול לעיתים מעליות וירידות חדות בתשואה ולכן מסלול זה אינו מתאים לכל אחד.

לקבלת הצעת מחיר אנא השאירו פרטים:
לקבלת פרטים
ללא התחייבות
מעודכנים בכל
השינויים הפנסיוניים?
רשמו אותי לקבלת עדכונים במייל
:כדאי לקרוא גם על
ביטוח חיים
קופות גמל
קרנות השתלמות
ליווי מקצועי ואישי
לפני פרישה
יש כמה דברים חשובים שאתם חייבים לדעת התקשרו עכשיו
טלפון
6367111
03
תיקי השקעות
חיסכון פיננסי
בתי השקעות
שאלות ותשובות
מילון מונחים