מתלבטים כיצד להשקיע? הכירו את ניהול תיק ההשקעות שייתן לכם יותר

תיק ההשקעות שלכם הוא מכשיר חיסכון משמעותי ביותר המעמיד לרשותכם כספים נזילים, עם אפשרויות משיכה לצרכים משתנים כיום, בעתיד בקרוב ובעתיד הקרוב. אי לכך, ברור שישנה חשיבות מכרעת לבחירה נכונה מבין בתי ההשקעות הנבדלים זה מזה בניסיונם, בהצלחותיהם, בדמי הניהול והעמלות, ועוד. אולם לעיתים קרובות קשה לבחור ולהכריע מי יהיה הגוף המנהל שכן הנתונים הרלוונטיים אינם מפורסמים תמיד במלואם, וגם את המידע שכן מפורסם לא תמיד מבינים אנשים חסרי רקע כלכלי הולם. לפיכך, ישנה עדיפות ברורה לניהול תיק השקעות באמצעות חברה המלווה אתכם ושומרת עליכם, וזאת בנוסף ליתרונות בהטבות שמשיגה עבורכם החברה.

שיקולים והתלבטויות בבחירת גוף מנהל

אם אתם קוראים את השורות האלו, סביר להניח שהבנתם כי ניהול תיק השקעות באופן עצמאי אינו מתאים לכם, אם מפאת הזמן הנדרש, אם מפאת הצורך בידע כלכלי מעמיק וכן הלאה. לפיכך, עליכם לבחור את הגוף שינהל עבורכם את התיק, וכאן יש מספר שיקולים ופרמטרים שחשוב לבדוק. ראשית, יש לבחון את הניסיון והוותק של מנהל התיק האישי שיוקצה לכם ולמעשה גם של הצוות כולו. שנית, צריך לבדוק את הביצועים שהשיגו בניהול תיקים לאורך תקופה ארוכה להבדיל מטווחי זמן קצרים שבהם יכולות להיות ירידות ועליות דרמטיות שאינן מעידות על הכלל. בתוך כך, חשוב לשים לב לביצועים בתקופות בהן השוק היה בשפל ואף במשבר, ובכלל – מה היו הביצועים בהשוואה לגופי ניהול אחרים לאורך השנים האחרונות.

את ההשוואה ואת הבחירה יש לעשות תוך כדי בחינת מסלולי ההשקעה המוצעים, וזאת לפי שאיפות הרווח שלכם והעדפות הסיכון האישיות. בעיקרון, ניהול טוב הוא כזה שיש בו פיזור השקעות נרחב ומגוון, הן באג"ח, הן במניות והן במוצרים נוספים לרבות השקעות אלטרנטיביות שאין מושפעות במישרין ובמהירות מתנודות בשוק ההון. מעבר לכך, יש לברר בדיוק מהן העלויות של ניהול התיק, לרבות דמי הניהול ועמלות קניה/מכירה, ולשקלל את הנתונים אל מול הביצועים והתשואות בעבר (על אף שהם אינם מבטיחים הצלחה בעתיד).

מלבד זאת, יש פרמטרים רבים נוספים שראוי לתת עליהם את הדעת, ובהם היחס ללקוח והפניות של מנהל התיק אליכם, וכמובן שקיפות מלאה לגבי מדיניות ההשקעות, תדירות הדיווחים ללקוח, אסטרטגיות של מכירת וקניית ניירות ערך, וכיוצא בזאת.

הכירו את ניהול תיק ההשקעות המומלץ לכם

הכירו את ניהול תיק ההשקעות המומלץ לכם

ניהול תיק השקעות שנותן יותר

כפי שניתן להבין, הבחירה איננה מובנת מאליה ויכולה בהחלט להיות בעלת השלכות כלכליות משמעותיות. לכן אנו ממליצים לעבור עם קבוצת קלי, המייצגת אתכם באופן אובייקטיבי מול חברות ניהול השקאות בישראל ובחו"ל. המומחים של חברתנו יבחנו את הנתונים האישיים והצרכים הייחודיים, כולל העדפות הסיכון, ובהתאם לכך יציעו מדיניות השקעות מתאימה מבין סוגי התיקים הקיימים. אנו נלווה את התהליך כולו החל מבחירה מושכלת של בית ההשקעות, דרך חתימה על ההסכם ועד לבקרה שוטפת.

התנהלות זו מקנה לכם מספר יתרונות חשובים ומסייעת להפיק את המרב מניהול התיק. כך לדוגמא, העבודה עם חברתנו מאפשרת לקבל לעיתים הטבות בגין עמלות קניה/מכירה של ניירות ערך בזכות הסדרים מול בתי השקעות. כמו כן, המומחיות הגבוהה והיכולת להשיג את המידע הכלכלי הרלוונטי מאפשרת בחירה באפשרויות הטובות ביותר, וזאת עם ייעוץ נטול פניות ואובייקטיבי לחלוטין. כמו כן, אנו מנטרים באופן שוטף את עלויות ניהול התיק ואת הרכב הנכסים שלו, כך ששום דבר לא יחלוף "מתחת לרדאר" מסיבה זו או אחרת.

מלבד זאת, אתם נהנים משירות אישי על ידי משווק ההשקעות של חברתנו המכיר היטב אתכם ואת התיק שלכם. השירות המצוין מתבטא גם במידע אודות תיק הנכסים שלכם, הזמין לצפייה והבנה ברורה באתר האינטרנט שלנו.

כתבות נוספות באותו נושא