ביצועי קרנות ההשתלמות בינואר 2024: פותחים שנה עם תשואה חיובית

שנת 2024 נפתחה במגמה חיובית, כאשר בינואר מדד התשואות הכללי של קרנות השתלמות היה 0.22% בממוצע. קרן ההשתלמות של בית ההשקעות מור הניבה את התשואה הגבוהה ביותר. קיראו עוד על דירוגי הביצועים של הקרנות השונות.

ענף קרנות השתלמות בישראל פתח את שנת 2024 עם תשואה כללית ממוצעת וחיובית בינואר של 0.22%, בין היתר בשל השפעת עליות בשוק המניות האמריקאי בגובה של 1.6% במדד S&P 500 ו-1.85% במדד הנאסד"ק.

בית ההשקעות מור, שנחשב לאחד המגייסים הגדולים בשנתיים האחרונות, בלט במסלול הכללי עם תשואה גבוהה במיוחד של 0.43%.

ערן קלינסקי, סמנכ"ל ההשקעות של מור גמל ופנסיה, מציין כי אמנם חלה עלייה בחשיפה בישראל, לצד העובדה שהביצועים של התיק הישראלי שלנו היו טובים מהממוצע. גם תיק ההשקעות הלא סחירות הניב תשואה יפה בינואר. יחד עם זאת, החשיפה בחו"ל עדיין גבוהה יותר.

כמגמה, במהלך השלוש השנים האחרונות, קרנות ההשתלמות במסלול הכללי השיגו תשואה ממוצעת מרשימה של 14.1%, כאשר הקרן המובילה היא קרן ההשתלמות של אנליסט, שרשמה תשואה גבוהה במיוחד של 17.93%, למרות שמבחינת היקף הנכסים היא הקטנה ביותר בקטגוריה עם 7.2 מיליארד שקל.
במקום השני, נמצאת בצמוד קרן ההשתלמות של מור, שהשיגה גם היא תשואה גבוהה מאוד של 17.34%.

מה היה דירוג מדד תשואות של קרנות ההשתלמות השונות? מי הצטיינה ומי נחלשה? אילו מרכיבים בתמהיל של המסלול הכללי, הביאו לנקודת פתיחה חיובית במדד התשואות ינואר 2024? וגם, מה הצפי להמשך השנה?

כל זאת ועוד בכתבה המלאה באתר כלכליסט.

 

כתבות נוספות באותו נושא