הפקדות לפנסיה ולקרן השתלמות: מדריך לעצמאים ולשכירים לקראת סוף השנה

שנת המס תגיע לסיומה בשבוע הבא, ויחד איתה תיסגר האפשרות לבצע פעולות לשנת 2023 שיכולות להיטיב את מצבכם הפיננסי. האם הגעתם לתקרת ההפקדה בקרן ההשתלמות, ובאילו מקרים כדאי להשלים את הסכום, ואיך תדעו שהמעסיק מפריש עבורכם את הסכום הנכון לקרן הפנסיה?
אם אתם עצמאים או שכירים יש מספר פעולות שכדאי שתהיו מודעים להן על מנת להיטיב את מצבכם הפיננסי וכן לדאוג לעצמכם ליום שבו תפרשו לפנסיה. באמצעות רן קלי, יו"ר קבוצת הפיננסים קלי ועו"ד ליאת סעדון לוי, שותפה במשרד גדעון רובין ושות' המתמחה בדיני עבודה ופנסיה, גיבשנו עבור העצמאים והשכירים מספר דגשים לקראת סוף השנה האזרחית וכמה עצות שיכולות לעזור בכל ימות השנה.

ההטבות לעצמאים

סוף השנה כבר כאן, ומי שמנהל עסק עצמאי מכל סוג צריך להתחיל להתכונן מבחינה פיננסית לתום מעגל הפקדות. מה זה אומר? רן קלי מסביר כי בסופה של שנה קלנדרית, נספרות ההפקדות שמבצעים עצמאים לקרנות ההשתלמות שלהם, לקרנות הפנסיה ולערוצי חיסכון נוספים כמו קופות גמל וכדומה. בשלב זה מומלץ תמיד למקסם את היכולת שלך ליהנות מהטבות מס, באמצעות ביצוע הפקדות אסטרטגיות לערוצי החיסכון.
המדינה ייצרה מספר דרכים לעודד עצמאים להפקיד בזמן את הסכומים הנכונים וחשוב לדעת מהן ההטבות הממתינות למפקידים בתום השנה האזרחית.

כתבות נוספות באותו נושא