השקעות גלובליות

על פי ההגדרה, המונח 'השקעות גלובליות' מתייחס להשקעות במכשירים פיננסיים ממדינות שונות, כולל מניות, אג"ח, קרנות סל ומכשירים אחרים. השקעות אלו יכולות להתבצע באמצעות תיק השקעות מנוהל בחשבון בבנק זר או באמצעות שירותים פיננסיים בינלאומיים אחרים.

השקעות גלובליות מציעות מספר יתרונות למשקיעים, ביניהם פיזור גיארגרפי אסטרטגי המאפשר למשקיעים להפחית את הסיכון שלהם על ידי השקעה במספר שווקים שונים, כך שבמידה ואחד השווקים חווה משבר, שאר השווקים עשויים להיות יציבים יותר, וכך להפחית את ההשפעה של המשבר על התיק כולו. בנוסף, הן מהוות פתח למגוון אפשרויות השקעה רחב וחושפות את המשקיעים לנכסים ומכשירים פיננסיים ממדינות שונות, שלעיתים שאינם קיימים בישראל.

עם זאת, מדובר לרוב בהשקעות מורכבות אשר דורשות הבנה של השווקים הפיננסיים במדינות שונות לכן הן אמנם מתאימות עבור משקיעים המעוניינים להרחיב את אפשרויות ההשקעה שלהם אך מומלץ להיעזר במומחה שמכיר את החוקים והמכשירים הפיננסים במדינות השונות ויכול לסייע בהתאמת סוג ההשקעה לאופי המשקיע.

ההשקעות הגלובליות מתבצעות באמצעות מט"ח, לרוב יורו או דולר, והתשואה נקובה במטבע החוץ התואם לחשבון. סכום המינימום הנדרש לפתיחת התיק יהיה נקוב במטבע הזר שבחר הלקוח ולרוב יהיה גבוה יותר מסכום המינימום הנדרש בתיק ההשקעות השקלי.

לחצו למידע נוסף אודות תכנון תיק השקעות גלובלי.

כתבות נוספות באותו נושא