איך פותחים חשבון בנק בחו"ל? כל מה שצריך וחשוב לדעת

לפתיחת חשבון בנק בחו"ל יש מס' יתרונות, כאשר זה מתבצע כהלכה. להלן דברים שכדאי לדעת לפני פתיחת חשבון בבנק זר.

אז איך אפשר לפתוח חשבון בנק בחו"ל? מה צריך להציג? ולמי זה כדאי? כל התשובות לפניכם.

ישנן סיבות רבות שישראלי ירצה לפתוח חשבון בנק מעבר לים. זה יכול להיות חלק מאסטרטגיית ניהול תיקי השקעות, או בשל הרצון להיחשף למטבע זר כמו דולר או יורו, או אולי חשש כזה או אחר מפני החזקת הכסף בישראל.
לעתים יש גם קשר בין אדם שרוצה לבצע את הפעולה, לבין מדינת היעד לכספים – נדל"ן שיש לו באותה מדינה, או קרוב משפחה שמתגורר בה.

בכל מקרה, פתיחת חשבון בנק זר מעבר לים דומה לפתיחת חשבון בנק בישראל במובנים רבים, אך גם שונה ממנו בהיבטים שונים, כמובן. ישנן כמובן הפעולות הטכניות – הגשת מסמכים, שיח עם הבנק במדינת היעד, רישום תקין ושאר עניינים ביורוקרטיים. אך לצדן, ישנם גם שיקולים נוספים – איפה לפתוח את חשבון הבנק? איך בוחרים בנק זר לפי המטרות שלנו? מהו הסכום המינימלי שעבורו בנק במדינה זרה יסכים לפתוח עבורנו חשבון?

בכתבה זו נפרט מעט על התהליך שלו יכול לצפות אזרח ישראלי שרוצה לפתוח חשבון בנק במדינה זרה, ומה הם השיקולים השונים שאמורים להנחות אותו.

איך פותחים חשבון בנק בחו"ל?

בארץ, פתיחת חשבון בנק "פשוט" שכולל אפשרויות של הפקדות, משיכות, ניהול עו"ש ופיקדונות – הינה תהליך פשוט גם כן. לא כך כשזה נוגע לפתיחת חשבון בנקאות פרטית מעבר לים.

תהליך פתיחה של חשבון בבנקאות פרטית עבור ניהול תיק השקעות בחו"ל, ידרוש תהליך מעמיק יותר. במהלכו, ייתכן מאוד שהבנק הזר יבקש הגעה פיזית של הלקוח לסניף הבנק לצורך אימות וחתימה על מסמכים. עבור פתיחה של חשבונות כאלה גם יידרש סכום הפקדה ראשוני מינימלי, שעבור פחות ממנו הבנק הזר לא ייטרח לצרף את הלקוח. ברבים מן הבנקים שוויצרים שעוסקים בניהול השקעות, למשל, הסכום המינימלי נע סביב מיליון דולר.
בנוסף, ישנן מדינות שיאפשרו פתיחת חשבון בנק תחת כתובת זרה, אך ישנן מדינות שבהן פתיחת חשבון בנק ללא כתובת מקומית היא אינה אפשרית.

איפה ניתן לפתוח חשבון בנק בעולם?

יש כמה מדינות שניתן לפתוח בהן חשבון בנק ולהעביר אליו כספים. כאן ניתן למנות את שווייץ (שנחשבת למדינה מהדיסקרטיות ביותר בכל הנוגע לבנקאות), את סינגפור, את מונקו ואת איי קיימן. עם זאת, לא חייבים לבחור ביעדים האלה, במידה ומטרת פתיחת החשבון היא לניהול כספים סטנדרטי.

היתרונות בבנקאות השוויצרית שכל משקיע צריך להכיר >>

דברים שכדאי לשקול בטרם פתיחת חשבון בנק בחו"ל

למי שאינו בקי בעולמות הבנקאות הזרה, כדאי לקבל ליווי מקצועי וייעוץ מחברה מקצועית כמו קבוצת הפיננסים קלי. ליווי כזה יכול לתת גישה לייעוץ מס מקצועי, ייעוץ פיננסי ועורכי דין המתמחים בנושא. בנוסף, מתכנן פיננסי יכול לסייע בתכנון העמלות, ההמרה והדיווידנדים השונים הקשורים לחשבון הבנק הזר.

לפני שיוצאים לדרך, כדאי לשים דגש על כמה שיקולים שאמורים להדריך אותנו בבואנו לפתוח חשבון בנק בחו"ל:

  1. עמלות: חשוב לבדוק מה הן העמלות שאנו צפויים לשלם במהלך קבלת השירות בבנק הזר. ניתן לבצע השוואה של עמלות, דמי ניהול חשבון המרה וכדומה – בין הבנק הזר לבנקים זרים אחרים. בין ישראל לבנקאות פרטית בשווייץ למשל, העמלות יהיו יקרות יותר באופן טבעי – מכיוון שמדובר בבנקאות פרימיום.
  2. גישה: בנקים זרים אולי יפתחו לכולם חשבון בנק, אבל לא כולם יקבלו את אותו היחס. נבדוק האם לבנק יש נציג זמין עבורנו, אולי יש לו נציגות בישראל, ייתכן שיש איש מקצוע שתפקידו ניהול מערכות היחסים מול הלקוחות הזרים וכן הלאה.
  3. חשיפה מלאה: בנקים שמקבלים לקוח זר ירצו לדעת עליו כמה שניתן. לכן הם מעבירים את אותם הלקוחות דרך תהליכי גילוי ואימות פרטים. הם ידרשו מסמכים הנוגעים לפיננסים האישיים והעסקיים של הלקוח הפוטנציאלי; פירוט מקורות הכספים שיועברו לחשבון; מקורות הכנסה; ועוד. צריך להגיע מוכנים לבדיקה שדורשת שקיפות מלאה מצידנו ולהבין מה נדרש מאיתנו.

לסיכום:

שנת 2023 הביאה עמה גל של כספים שיוצאים מישראל אל בנקים ואל השקעות בני"ע ונדל"ן בחו"ל. פתיחת חשבון בנק במדינה זרה הוא אפשרי, אך הוא דורש אגירה של הרבה ידע מוקדם, הנפקת מסמכים, תכנון ועמידה בדרישות מחמירות. את התהליך ניתן ואף רצוי לבצע בתיווך ובהדרכה של חברה המתמחה בניהול השקעות גלובליות ובניהול כספים פרימיום, הכולל החזקה של ממון בבנקים זרים.

 

 

אין לראות בנאמר תחליף לשיווק פיננסי ופנסיוני המותאם לצרכי הלקוח. השימוש במידע ובנתונים הינו על אחריות הבלעדית של המשתמש.

כתבות נוספות באותו נושא